Kağıt Grubu Şirketlerimiz

Eren Kâğıt

Eren Kâğıt, Ambalaj Atığı Toplama Ayırma - Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma ve Geri Kazanım Lisanslarına sahip, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir kuruluş olup, son teknoloji makine ve teçhizatları ile İstanbul, Çorlu ve Eskişehir de faaliyet göstermektedir.

Eren Kâğıt, atık kâğıt toplamakta ve kâğıt üreticilerinin tasnif edilmiş, preslenmiş, üretimde kullanılabilecek kâğıt ihtiyacını karşılamaktadır.

Kaynağında ayrıştırma fikrini kuruluşundan itibaren misyon olarak benimseyen Eren Kâğıt, yıllık 59.000 ton kâğıt toplama kapasitesi ile son dönemlerde büyük önem kazanan Sıfır Atık projesine destek olmaktadır.

Eren Kâğıt toplama ayırma tesisleri, işletmelerden çıkan atık kâğıtları, kaynağında ayrı toplayarak lisanslı geri kazanım tesisine göndermekte ve yeniden üretimde kullanılmaktadır. Ham madde olarak kullanılan atık kâğıtlar doğaya ve ekonomiye büyük katkı sağlamaktadır.

Şirketimiz ayrıca uluslararası normları takip ederek kaynağından kâğıt alım çalışmaları yapmaktadır.


Modern Karton

Modern Karton, 2015 yılı içinde 350 milyon euro yatırım bedeli ile devreye aldığı beşinci kâğıt tesisiyle yıllık üretim kapasitesini 1 milyon 50 bin tona çıkarmış bulunmaktadır.

Artan kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük oluklu mukavva kâğıt üreticisi konumunda, Avrupa’nın ise en büyükleri arasında yer almaktadır.

Modern Karton Sanayi ve Ticaret A.Ş., 508 bin m² açık alan üzerine kurulu 181 bin m² kapalı alana sahip tesisindeki üretim teknolojisi ve otomasyon sistemiyle, kâğıt sektöründe dünyanın en gelişmiş teknolojisine sahip şirketlerinden biri konumundadır. Türkiye’de sektörün lideri konumundaki Modern Karton, ülkemizin oluklu mukavva kâğıt ihracatının neredeyse tamamını tek başına gerçekleştirmektedir.

Üretiminde %100 atık kâğıt kullanan tesis, yılda 17 milyon yetişkin ağacın kesilmesini önlemektedir.

Kuruluş, bu özelliği ve 35 milyon dolar değerindeki arıtma sistemiyle tam bir çevre dostudur.

Rekabetçi gücünü en üst seviyeye çıkaran ürünler ve stratejiler geliştirmeyi hedefleyen Modern Karton, bu vizyonuyla ürünlerinin dünya pazarındaki varlığını sağlamlaştırmıştır.