Taşınan ürünlerin maruz kaldığı tüm riskler, laboratuvar ortamında yeniden oluşturularak süreçlerin incelemesi yapılır.

Taşıma sürecinde gerçekleşen tüm etkiler, bulgular üzerinden taklit edilerek, ürün ambalajının geliştirilmesine yardımcı olur.

Modern Ambalaj İstanbul fabrika bünyesinde oluşturulan Yol Simülasyon Laboratuvarı, kara-hava-deniz ve demiryolu taşımacılığı sırasında meydana gelen etkileri simüle ederek, müşterilerine yenilikçi çözümler sunmaktadır.


Titreşim Test Cihazı

Sahip olduğu Pitch & Roll sistemi sayesinde, ürünlerin sevkiyat ve elleçleme esnasında yaşadığı titreşim, şok, darbe vb. kuvvetlerin daha etkili bir şekilde simüle edilmesini sağlamaktadır.

Atmosferik ön koşullandırmayı sağlayan oda sayesinde oda sıcaklığından -18C’ ye kadar sıcaklık ortamı sağlanmakta ve istenilmesi durumunda yüksek nem koşulları da uygulanarak test ortamı simüle edilebilmektedir.

Tüm testler kara-hava-deniz ve tren taşımacılığını içeren farklı seçenekler seçilerek gerçek koşullara yakın bir şekilde yapılmaktadır.

Data Recorder

Ürünlerin sevkiyat esnasında maruz kaldığı titreşim, şok, darbe etkilerinin yanı sıra, sıcaklık, basınç nem gibi iklim değerlerini kayıt edebilmektedir.

Toplanan bu veriler ile ürünün sevkiyat esnasında yaşadığı gerçek koşulların titreşim cihazında daha iyi simüle edilebilmesini sağlamaktadır.

Eğik Düzlem Test Cihazı

Yerçekimi kuvveti nedeniyle yüklerin yatay darbelere veya ezilme kuvvetlerine dayanma kabiliyetini değerlendirir.

Eğimli Darbe Test Cihazı ile dağıtım döngüsü sırasında şok ve darbelere maruz kaldığında ambalajın koruyucu kapasitesini test etmek mümkündür.

Yüksek çözünürlüklü kamera sayesinde darbe esnasında yaşanan deformasyonu gerçek zamanlı olarak takip edebilmektedir.

BCT Test Cihazı

Kolilerin mukavemetini ölçmek için kullanılan test cihazıdır.

İstifleme esnasında en altta kalan kolilerin taşıma kapasitesi paletteki ya da istiflenen kolilerin mukavemet değerini etkilemektedir.

Tablasının büyük ve yüksek olması büyük ölçüdeki kolilerin mukavemetini ölçme kolaylığı sağlar.