1997 yılında Çorlu Fabrika’da yıllık 50.000 ton kapasite ile üretime başlayan Modern Ambalaj’ın Bursa fabrikasını bünyesine katması ve Manisa-Kayseri-Gebze-Eskişehir-İstanbul ve Sakarya’da yeni fabrika yatırımları yapması ile kapasitesi 1.000.000 ton’a ulaşmıştır.

Türkiye’nin farklı lokasyonlarında 8 fabrikası ve 308.000 m2 kapalı alanı ile oluklu mukavva sektöründe tonaj ve m2 bazında lider konumda bulunan Modern Ambalaj, yaklaşık 2.750 kişiyi bünyesinde istihdam etmektedir.

Üretim tesislerinde son teknolojik makinalar ile tam otomasyon sistemlerini kullanan Modern Ambalaj, müşterilerine sunduğu inovatif yaklaşım ve tasarımlarla çevre bilincini de ön planda tutarak sürdürülebilir üretim ve kalite anlayışı ile üretimlerini yapmaktadır. Bu kapsamda yapılan çalışmalarla geri dönüşümlü kâğıt kullanım oranı 2023 yılında %90 olarak gerçekleşmiştir.

Türkiye’nin sektör lideri olan Modern Ambalaj 2023 yılında 23 ülkeye yapmış olduğu ihracat ile ülke ekonomisine de katkı sağlamaktadır. Deneyimli ekipleri ile yatırımlarına devam ederek sektördeki lider konumunu pekiştirmektedir.